Hakkımızda

Sektör lideri olan Boğaziçi Beton, Hazır Beton Üretimi ve Maden İşletmeciliği alanlarında hizmet vermektedir. 

Biz Kimiz?

1997 yılında alt yüklenici olarak başladığımız Hazır Beton üretimine, 2003 yılından itibaren Boğaziçi Beton markası ile bağımsız olarak hizmet veriyoruz.

Üretim ve satış faaliyetlerimizi İstanbul’da 21 farklı lokasyonda , 30 Hazır Beton tesisi ile sürdürüyoruz.  

Ana faaliyet konumuz olan hazır beton üretimi ve satışı ile birlikte, betonun hem kalitesini hem maliyetini etkileyen agregayı da kendi bünyemizde üretiyoruz. Bu kapsamda yıllık 6.000.000 ton agrega üretim kapasitesine sahip  2 Taş Kırma tesisi ile İstanbul Avrupa Yakasının en yüksek kapasiteli Agrega Maden Ocağı işletmecisiyiz.

Dinamik ve güçlü ekibimiz, güçlü araç/makine – ekipman parkurumuz ile müşterilerimizin ihtiyacı olan çözümler üretiyoruz.

Sürekli gelişen ve  kendini yenileyen, çevre duyarlılığı olan bir marka olarak, bir çok büyük projenin  vazgeçilmez çözüm ortağı olmanın yanı sıra pek çok mega projeye de imza attık.

İstanbul’da  en yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olarak (6 milyon m³/yıl); bugüne kadar 35 milyon m³’ün üzerinde beton üreterek alanımızın önemli markalarından biri olduk.

2015 yılından 2018 yılında kadar sektörünün Lider firmaları arasında yer alırken ve 2019 yılı verilerine göre sektörümüzün Lideri konumuna geldik.

Boğaziçi Beton olarak Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında :

2013 yılı Türkiyenin ilk 500 firması sıralamasında 370. sırada yer aldık.

2014 yılı Türkiyenin ilk 500 firması sıralamasında 260. sırada yer aldık.

2015 Türkiyenin ilk 500 firması sıralamasında 219. sırada yer aldık.

2016 yılı Türkiyenin ilk 500 firması sıralamasında 236. sırada yer aldık.

2017 yılı Türkiyenin ilk 500 firması sıralamasında 315. sırada yer aldık.

2018 yılı Türkiye’nin ilk 500 firması sıralamasında 343. sırada yer aldık.

2019 Yılında Türkiye’nin ilk 500 firması sıralamasında 378. sırada yer aldık.

Hedef ve Beklentimiz

Rekabetçi, hedef odaklı bir atmosfer yaratabilmek adına sürekli gelişmek durumunda olduğumuzu biliyoruz.

Biz “Boğaziçi Beton” olarak geleceği ve sektörü şekillendirdiğimizin, başarının; istekli olmak, çok çalışmak, ve planlı olmaktan geçtiğinin farkındayız.

Birlikte yürümeyi seçtiğimiz tüm hammadde tedarikçilerimiz ve hizmet sunduğumuz partnerlerimizin de benzer bakış açılarına sahip olmasını özellikle tercih ediyor, çalışan eğitimine ve tam kaliteye verilen önemin kaliteli ürün üretmenin mecburiyeti olarak görmelerini bekliyoruz.

Çağın gerektirdiği teknolojik yatırımlar ile de desteklediğimiz üretim ve hizmet sunuş şeklimizi geliştirmeye her geçen gün yenilenerek ilerlemeye niyetliyiz. Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın hem garantisi hem temelidir. Eminiz ki bu bakış açısı sektörel ve bireysel bazda hepimizi geliştirmeye devam edecektir.

Ürünlerimiz

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik geniş ürün gamımız ile yüksek kalitede beton üretiyoruz.

Standart Betonlar

TS EN 206 ve ulusal eki kapsamına uygun tüm beton sınıflarını inceleyin.

Özel ve Teknik Betonlar

Üretim tesislerimizden bağımsız bir bölgede tamamen tasarımları yapılan özel ve teknik beton çeşitlerimizdir.

Butik Betonlar

Şantiyelerde ve prekast üretim sahalarında planlanan uygulamalara yönelik çözümlerle hazırlanan beton çeşitlerimiz.

Projelerimiz

Her yıl daha fazlası için çalışıyor,  farkılı mimarilerde birçok yeni projeyi halkımıza sunuyoruz.
Boğaziçi Beton desteğiyle tamamlanan projeler göz atın.

Tesislerimiz

8 adet sabit tesisimiz ve 30 u aşkın proje santrali uygulamalarımızla İstanbul'un farklı bölgelerinde sizin için çalışmaya devam ediyoruz.

Yatırımcı İlişkileri

Uyguladığı kurumsal yönetim değerleri ve güvene dayanan birliktelikleriyle Boğaziçi Beton, yatırımcı ilişkilerini uluslararası standartlarda arttırmayı hedefliyor.

Duyurular

Boğaziçi Beton, İzahname Onayı İçin SPK’ya Başvuru Yaptı

Boğaziçi Beton şirket paylarının sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla halka arzı kapsamında, izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 25 Mart 2021 tarihinde başvuru gerçekleştirildi. Aynı tarihte halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul’da işlem görmesi için de başvuru yapıldı. Halka arz sürecinin yönetimi konusunda ise Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi.

Boğaziçi Beton paylarının halka arzına yönelik olarak hazırlanan taslak izahnameye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Boğaziçi Beton halka arzı taslak izahname

Boğaziçi Beton Halka Arz Süreci Bilgilendirmesi

Boğaziçi Beton  paylarının halka arzına yönelik olarak, Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş ve Esas Sözleşmenin tadil metnine ilişkin SPK’ya yapmış olduğu başvuru 11.03.2021 tarihinde kabul edilmiştir.

Boğaziçi Beton’da Halka Arz Süreci Hazırlığı

Boğaziçi Beton  paylarının halka arzına yönelik olarak, Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş ve Esas Sözleşmenin SPK mevzuatına uyumlu hale getirilmesi kapsamında hazırlanan maddelerin tadil tasarına yönelik SPK’ya 04.03.2021 tarihinde başvuru yapmıştır.