Boğaziçi Beton Halka Arz Oluyor

Güvenli ve Sürdürülebilir Kentleşmenin Geleceğine Ortak Olun

Geleceği İnşa Eden Boğaziçi Beton Halka Arz Oluyor

Boğaziçi Beton’un halka arzı, 20 Mayıs 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylandı.

Talep toplama tarihleri 26-27-28 Mayıs 2021 , Halka arz satış fiyatı 3,5 TL olarak belirlenmiştir.*

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde oluşturulan Konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek halka arzımız “Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Yoluyla” gerçekleştirilecektir.

Başvuru Kanalları:
Halka arz taleplerinizi Vakıf Yatırım Genel Müdürlük, Vakıf Yatırım’ın tüm şubeleri, tüm VakıfBank şubeleri, VakıfBank 0850 222 0 724 numaralı telefon, VakıfBank mobil bankacılık, www.vakifyatirim.com.tr ve www.vakifbank.com.tr internet adreslerinden iletebilirsiniz.  

*Halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş.’nin herhangi bir takdir ya da onayı bulunmamaktadır. Yatırımcıların, yatırım kararlarını 21 Mayıs 2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (www.kap.org.tr), Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (www.bogazicibeton.com) ve Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (www.vakifyatirim.com.tr) web sitelerinde yayımlanmış olan Şirket ve halka arzla ilgili bilgileri içeren İzahname ile Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun incelenmesi suretiyle vermeleri gerekmektedir.

Konsorsiyum Lideri

VAKIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Konsorsiyum Üyeleri:
A1 CAPİTAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., AHLATCI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ALAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ALNUS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ALTERNATİF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş., ATA YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş., BİZİM MENKUL DEĞERLER A.Ş., DENİZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş., DİNAMİK MENKUL DEĞERLER A.Ş., GARANTİ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş., GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş., HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ICBC TURKEY YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ING YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., INVESTAZ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., İNTEGRAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., MARBAŞ MENKUL DEĞERLER A.Ş., MEKSA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., PHİLLİPCAPİTAL MENKUL DEĞERLER A.Ş., PİRAMİT MENKUL KIYMETLER A.Ş., QNB FİNANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., TERA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., TURKISH YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., ÜNLÜ MENKUL DEĞERLER A.Ş., YATIRIM FİNANSMAN MENKUL DEĞERLER A.Ş., ZİRAAT YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Halka Arz Detayları:
Halka arz, Şirket çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 280.000.000 TL’den 380.000.000 TL’ye çıkarılması neticesinde ihraç edilecek olan toplam 100.000.000 TL nominal değerli 100.000.000 adet nama yazılı pay ve Şirket mevcut ortaklarından Ayşe Zengin’in (“Halka arz eden pay sahibi”) sahip olduğu 14.000.000 TL nominal değerli 14.000.000 adet payın halka arzı suretiyle gerçekleştirilecektir.

Sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilecek payların nominal değeri 114.000.000 TL olup, Şirket’in halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı yüzde 30’dur. Halka arzda 1,00 TL nominal değerli 1 adet payın satış fiyatı 3,50 TL olarak belirlenmiştir.

Halka Arz ve Bilgi İçin:
Halka arz ile ilgili olarak hazırlanan izahname; www.kap.org.tr, www.vakifyatirim.com.tr ve www.bogazicibeton.com internet sitelerinde yayınlanmaktadır.

Yatırım kararlarının izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir.

Onaylı İzahname için tıklayınız.

Onaylı Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu için tıklayınız.

Esas Sözleşme için tıklayınız.

Fon kullanım yeri raporu için tıklayınız.

Mali tablolar ve raporlar için tıklayınız.

Faaliyet raporları için tıklayınız.

Kurumsal Yönetim Uyum Raporu için tıklayınız.

Kar dağıtım politikası için tıklayınız.

Genel Kurul iç yönergesi için tıklayınız.  

 

Bizi Yakından Tanıyın

Ürünlerimiz

Başta TS EN 206 ve ulusal eki kapsamına uygun tüm beton sınıfları olmak üzere, özel üretim betonlarımızı sizlere sunuyoruz.

 

Tesislerimiz

8 adet sabit tesisimiz ve 30 u aşkın proje santrali uygulamalarımızla İstanbul'un farklı bölgelerinde sizin için çalışmaya devam ediyoruz.

Kalite ve Çevre Politikamız

Kurumumuz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.