Özel ve Teknik Betonlar

Özel ve Teknik Betonlar

Üretim tesislerimizden bağımsız bir bölgede tamamen tasarımları yapılan özel ve teknik beton çeşitlerimizdir.

Lif Takviyeli Betonlar
Mikro veya makro sentetik lifler ve çelik tel donatılar ile güçlendirilen betonlarımız artan çekme dayanımı, dayanım ve dayanıklılık ile çatlak oluşumunu engelleyen özelliğe sahiptir. Özellikle geniş yüzey alanlarında, tünellerde, endüstriyel zeminlerde, otopark, benzin istasyonu sahası gibi kullanım yerlerine yönelik hazırlanır.
Renkli Betonlar
Mimari ve brüt kullanımlar için geniş bir renk skalası ile hedeflenen renkte elde ürettiğimiz renkli betonlar, görsel ve yapısal kullanıma hizmet eder.
Baskı Betonlar
Baskı tekniği kullanılarak çok farklı tasarım yüzeyleri elde etmeye elverişli beton çözümlerimiz mevcuttur.
Hazır Sıva
Big bag’ler ile şantiyelere ulaştırdığımız ve 3 güne kadar kullanım süresi olan hazır sıvalarımız iş yapımında hızlılık ve kullanım kolaylığı sağlar, yüksek yapışma özelliğine sahiptir.
Şap Betonları
Kaplama öncesi zemin düzeltme işlemleri için çok farklı bileşimlerde ihtiyaca göre hazırlanır. Aşınma ve basınç dayanımı ayrıca ses ve ısı izolasyon avantajı sağlar.
Görünür Agrega Yüzeyli Betonlar
Beton yüzeyine taze halde iken geciktirici uygulanıp yıkamak suretiyle agregaların ve çimento pastası ile birlikte göründüğü oldukça dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür. Farklı boyut ve renkte agregalar ile çeşitlendirdiğimiz uygulamalarımız mevcuttur.
Beyaz Beton
İspanya gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde pek çok örneğini gördüğümüz beyaz brüt beton özel bir bileşim olarak dikkatle hazırlanır. Yüksek dayanım, çok uzun ömürlü kullanım sunar, beyaz ve temiz görüntüsünü koruyabilme özelliğine sahiptir.
Geçirimsiz Beton
Çevresel etkilere, şartnamelere ve amaca uygun farklı kimyasallar ve/veya bileşimlerde geçirimsiz beton tasarımlarımız vardır. Özellikle klor, sülfat gibi aktif kimyasallara maruz yapılarda ve/veya suya maruz yapı elemanlarında, deniz içi betonlamada rahatlıkla ve güvenle kullanılır. Kristalize kimyasallar ile olası kontrolsüz çatlakları tıkayan geçirimsizlik arttırıcı çözümlerimiz son dönemde kullanım kolaylığı açısından da tercih edilmektedir.

Bizi Yakından Tanıyın

Yatırımcı İlişkileri

Uyguladığı kurumsal yönetim değerleri ve güvene dayanan birliktelikleriyle Boğaziçi Beton, yatırımcı ilişkilerini uluslararası standartlarda arttırmayı hedefliyor.

Tesislerimiz

8 adet sabit tesisimiz ve 30 u aşkın proje santrali uygulamalarımızla İstanbul'un farklı bölgelerinde sizin için çalışmaya devam ediyoruz.

Kalite ve Çevre Politikamız

Kurumumuz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Duyurular

Boğaziçi Beton, İzahname Onayı İçin SPK’ya Başvuru Yaptı

Boğaziçi Beton şirket paylarının sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla halka arzı kapsamında, izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 25 Mart 2021 tarihinde başvuru gerçekleştirildi. Aynı tarihte halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul’da işlem görmesi için de başvuru yapıldı. Halka arz sürecinin yönetimi konusunda ise Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi.

Boğaziçi Beton paylarının halka arzına yönelik olarak hazırlanan taslak izahnameye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Boğaziçi Beton halka arzı taslak izahname

Boğaziçi Beton Halka Arz Süreci Bilgilendirmesi

Boğaziçi Beton  paylarının halka arzına yönelik olarak, Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş ve Esas Sözleşmenin tadil metnine ilişkin SPK’ya yapmış olduğu başvuru 11.03.2021 tarihinde kabul edilmiştir.

Boğaziçi Beton’da Halka Arz Süreci Hazırlığı

Boğaziçi Beton  paylarının halka arzına yönelik olarak, Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş ve Esas Sözleşmenin SPK mevzuatına uyumlu hale getirilmesi kapsamında hazırlanan maddelerin tadil tasarına yönelik SPK’ya 04.03.2021 tarihinde başvuru yapmıştır.